KILPAILEVAT VOIMISTELIJAT (luokat III, IV, V, VI, JM ja M)  ACTIVE GYMNASTS
Aktiiviuransa päättäneet voimistelijat  /  Retired gymnasts  

MESTARILUOKKA
 

 

 

Julia Huuhtanen s.90

Maajoukkueen jäsen

SM-hopea 4-ottelussa ja keiloilla 2007
SM-pronssi narulla, vanteella ja nauhalla 2007
SM-hopea 4-ottelussa, keiloilla ja nauhalla 2006
SM-pronssi pallolla 2006

Nuorten Suomen mestari 4-ottelussa ja kaikilla välineillä 2005
Nuorten Pohjoismaiden mestari 4-ottelussa ja narulla 2004
Nuorten Suomen mestari 4-ottelussa ja kaikilla välineillä 2004
Nuorten SM-pronssi 4-ottelussa, pallolla ja nauhalla v. 2003

Pohjoismaiden mestaruuskilpailujen pronssi neliottelussa ja pallolla 2006
Pohjoismaiden mestari team-kilpailussa 2006

MM2007 neliottelun 69. sija
EM2007 neliottelun 38. sija
EM2006: joukkuekilpailun 14. sija

  Vanneohjelma 2007

 

 

Helena Bogdan s.90
Kasvattajaseura Helsingin Kotkat

Vaihto-oppilaana Argentiinassa vuoden 2008 loppuun saakka -- harjoittelee aktiivisesti paikallisessa rytmisen voimistelun seurassa

Suomen mestari naisten joukkueessa 2007
SM-neliottelun 11. sija 2007

SM-neliottelun 10. sija 2006
Nuorten SM neliottelun 10. sija 2005

MM2007 joukkuekilpailun 21. sija
MM2007 joukkuekilpailun vanne-keilat 17. sija


  Keilaohjelma 2007

 

 

Carita Grönholm s.91
Kasvattajaseura SVSJ

Maajoukkueen jäsen

Suomen mestari naisten joukkueessa 2008 ja 2007
SM-neliottelun 7. sija 2008
SM-kilpailujen 6. sija narulla, 7. sija nauhalla, 8. sija vanteella ja keiloilla 2008

SM-neliottelun 8. sija 2007. SM-kilpailujen naru-, vanne- ja keilafinaalien 8. sija 2007

Nuorten SM-neliottelun 8. sija v. 2006

Pohjoismaiden mestari naisten joukkueessa 2008

MM2007 joukkuekilpailun 21. sija
MM2007 joukkuekilpailun vanne-keilat 17. sija


  Vanneohjelma 2007

 

 

Diana Hietapakka s.92

Maajoukkueen jäsen

Suomen mestari naisten joukkueessa 2008

Nuorten Suomen mestari joukkueessa 2006 ja 2007
Nuorten SM-neliottelun pronssi 2007
Nuorten SM-pronssi vanne-, pallo ja nauhafinaaleissa 2007

Nuorten SM-neliottelun 5. sija 2004 ja 2006
Nuorten SM-keilafinaalin pronssi 2006
Nuorten SM-nauhafinaalin pronssi 2005

Pohjoismaiden mestari naisten joukkueessa 2008

Pohjoismaiden mestari nuorten team-kilpailussa 2006
Nuorten PM-kilpailujen neliottelun 4. sija 2006
Nuorten PM-pronssi vanteella ja nauhalla 2006

EM2007 nuorten joukkuekilpailun 19. sija

  Nauhaohjelma 2007

 

 

Sirja Kokkonen s.91
kasvattajaseura ETVK

Maajoukkueen jäsen

Suomen mestari naisten joukkueessa 2008 ja 2007
SM-pronssi neliottelussa 2008
SM-pronssi keiloilla ja nauhalla 2008
SM-kilpailujen 4. sija narulla, 5. sija vanteella 2008.

SM-neliottelun 5. sija 2007
SM-kilpailujen vanne- ja keilafinaalien 5. sija 2007

Nuorten Suomen mestari keiloilla ja joukkueessa 2006
Nuorten SM-hopea 4-ottelussa, narulla ja nauhalla 2006
Nuorten SM-neliottelun 5. sija 2005

Pohjoismaiden mestari naisten joukkueessa 2008

MM2007 joukkuekilpailun 21. sija
MM2007 joukkuekilpailun vanne-keilat 17. sija
EM2006: nuorten team-kilpailun 24. sija
Gymnasiadit 2006: naisten neliottelun 16. sija

  Vanneohjelma 2007

 

 

Vanessa Martins Lopes s.90
kasvattajaseura HämVS

Maajoukkueen jäsen

Suomen mestari naisten joukkueessa 2008 ja 2007
SM-neliottelun 9. sija 2008
SM-kilpailujen 7. sija keiloilla 2008

SM-neliottelun 12. sija 2007
SM-neliottelun 9. sija 2006

Pohjoismaiden mestari naisten joukkueessa 2008

MM2007 joukkuekilpailun 21. sija
MM2007 joukkuekilpailun vanne-keilat 17. sija


  Nauhaohjelma 2007

 

 

Riina Määttä s.89
kasvattajaseura JäKL

Maajoukkueen jäsen

Suomen mestari naisten joukkueessa 2008, 2007, 2005 ja 2004
SM-neliottelun 5. sija 2008
SM-kilpailujen 4. sija vanteella ja keiloilla, 5. sija narulla ja nauhalla 2008.

SM-neliottelun 9.sija 2007
SM-nauhafinaalin 8. sija 2007

SM-neliottelun 7. sija 2005 ja 2006
SM-pallofinaalin 4. sija 2006
SM-neliottelun 8. sija v.2004

Nuorten SM-keilafinaalin hopeamitali 2003
Nuorten SM-neliottelun 6. sija 2003

Pohjoismaiden mestari naisten joukkueessa 2008

MM2007 joukkuekilpailun 21. sija
MM2007 joukkuekilpailun vanne-keilat 17. sija
MM2005 joukkuekilpailun 19. sija
MM2005 joukkukilpailu nauha 15. sija
EM2006: joukkuekilpailun 14. sija

3. sija joukkueiden World Cup -loppukilpailussa Moskovassa 11/2004

  Nauhaohjelma 2007

 



JUNIORIMESTARILUOKKA
 

 

 

Jasmin Josefsson s.94

Nuorten SM-hopea joukkueessa 2008
Nuorten SM-kilpailujen neliottelun 6. sija 2008
Nuorten SM-kilpailujen 5. sija vanteella ja pallolla, 6. sija nauhalla ja 8. sija narulla 2008

Nuorten SM-pronssi joukkueessa 2007
Nuorten SM-neliottelun 13. sija 2007
Nuorten SM-pallofinaalin 8. sija 2007

Nuorten PM-kilpailujen 4. sija joukkueessa 2008

  Pallo-ohjelma 2007

 

Meri Kontkanen s.95

Nuorten Suomen mestari nauhalla 2008
Nuorten SM-hopea neliottelussa 2008
Nuorten SM-hopea narulla, vanteella ja pallolla 2008
Nuorten SM-hopea joukkueessa 2008

Nuorten SM-pronssi joukkueessa 2007

Nuorten pohjoismaiden mestari team-kilpailussa 2008
Nuorten PM-pronssi neliottelussa 2008
Nuorten PM-kilpailujen 4. sija joukkueessa 2008

  Vapaaohjelma 2007

 

 

 

Ina Linna s.95
Kasvattajaseura ETVK

Nuorten SM-hopea joukkueessa 2008
Nuorten SM-kilpailujen 8. sija neliottelussa 2008
Nuorten SM-kilpailujen 7. sija narulla ja nauhalla 2008

Nuorten PM-kilpailujen 4. sija joukkueessa 2008


  Vanneohjelma 2007

 

 

Rebecca Ristikangas s.93

Suomen mestari naisten joukkueessa 2008
Nuorten SM-kilpailujen 9. sija neliottelussa 2008
Nuorten SM-kilpailujen 6. sija vanteella, 8. sija pallolla ja nauhalla 2008

Nuorten Suomen mestari joukkueessa 2007 ja 2006

EM2007 nuorten joukkuekilpailun 19. sija

  Naruohjelma 2007

 

 

Julia Romanjuk s.93  Elannon Isku - Vantaa
Edustaa 1.1.2008 alkaen ElIs-V:tä.

Nuorten Suomen mestari neliottelussa 2008, 2007 ja 2006
Nuorten Suomen mestari narulla, vanteella ja pallolla 2008
Nuorten SM-hopea nauhalla 2008

Nuorten Suomen mestari narulla, pallolla ja nauhalla 2007
Nuorten SM-hopea vanteella 2007
Nuorten Suomen mestari joukkueessa 2007

Nuorten Suomen mestari 4-ottelussa, narulla, vanteella ja nauhalla v. 2006
Nuorten SM-hopea keiloilla 2006

Nuorten pohjoismaiden mestari neliottelussa 2008 ja 2006
Nuorten pohjoismaiden mestari kaikilla välineillä 2008
Nuorten pohjoismaiden mestari team-kilpailussa 2008 ja 2006
Nuorten pohjoismaiden mestari narulla, vanteella ja keiloilla 2006

EM2007 nuorten joukkuekilpailun 19. sija
EM2006: nuorten team-kilpailun 24. sija

  Pallo-ohjelma 2007

 

 

Jouki Tikkanen s.95

Nuorten SM-hopea joukkueessa 2008
Nuorten SM-pronssi nauhalla 2008
Nuorten SM-kilpailujen 5. sija neliottelussa 2008
Nuorten SM-kilpailujen 6. sija narulla ja pallolla, 7. sija vanteella 2008

Nuorten PM-kilpailujen 4. sija joukkueessa 2008


  Keilaohjelma 2007

 



VI-LUOKKA
 

 

   

 

Hanna Khomyak s.95

Nuorten SM-hopea joukkueessa 2008

Nuorten PM-kilpailujen 4. sija joukkueessa 2008

 

 

Sonja Kokkonen s.96

Nuorten SM-hopea joukkueessa 2008

Nuorten PM-kilpailujen 4. sija joukkueessa 2008

 

 

Victoria Ristikangas s.94

Nuorten SM-pronssi joukkueessa 2007

EM2007 nuorten joukkuekilpailun 19. sija



V-LUOKKA
 

 

 

Sanna-Liisa Järvelä s.97
 

Luokkanousujärjestelmän V-luokassa

 

 

Brigitte Karelsohn s.95
 

Luokkanousujärjestelmän V-luokassa

 

 

Aino Purje s.96

Luokkanousujärjestelmän V-luokassa

 



IV-LUOKKA
 

 

 

Elina Alanko s.95
Kasvattajaseura ETVK

Luokkanousujärjestelmän IV-luokassa

 

 

Sofia Berkinfand s.95
 

Luokkanousujärjestelmän IV-luokassa

 

 

Jannika Jokinen
 

Luokkanousujärjestelmän IV-luokassa

 

 

Jutta Kankaanpää s.95
Kasvattajaseura ETVK

Luokkanousujärjestelmän IV-luokassa

 

 

Diana Laumets s.96
 

Luokkanousujärjestelmän IV-luokassa

 

 

Alma Smolander s.95
 

Luokkanousujärjestelmän IV-luokassa

 

 

Selma Smolander s.96
 

Luokkanousujärjestelmän IV-luokassa

 

 

Ella Snellman s.95
 

Luokkanousujärjestelmän IV-luokassa

 

 

Solja Säde s.95
 

Luokkanousujärjestelmän IV-luokassa

 

Katja Volkova
 

Luokkanousujärjestelmän IV-luokassa

 



III-LUOKKA
 

 

 

Elina Koprinen
 

Luokkanousujärjestelmän III-luokassa

 

  

Alina Semjonova
 

Luokkanousujärjestelmän III-luokassa

 

 

Anastasia Sergeeva  
 

Luokkanousujärjestelmän III-luokassa

 

Julia Simonsen

 

Julia Simonsen  
 

Luokkanousujärjestelmän III-luokassa

 

 

Aino Tuohimaa s.92
 

Luokkanousujärjestelmän III-luokassa

 

 

KILPAVALMENNUSJOUKKUEET
 

NAISTEN JOUKKUEET

 

 

Naisten joukkue

Nina Hanhela, Diana Hietapakka (ei kuvissa), Riina Määttä, Sirja Kokkonen, Helena Bogdan, Carita Grönholm, Vanessa Martins Lopes

Suomen joukkuemestaruus 2007

Hanhela ja Määttä Suomen mestareita Elannon Iskun joukkueessa 2004 ja 2005

MM2007 joukkuekilpailun 21. sija
MM2007 joukkuekilpailun vanne-keilat 17. sija


Mestariluokka

Valmentajat Laura Ahonen, Larisa Gryadunova ja Anna Airaksinen

 



NUORTEN JOUKKUEET

 

 

Nuhaisulit

Heidi Kyyhkynen, Rebecka Ristikangas, Taru Kankainen (ei kuvassa), Diana Hietapakka
Emilia Purolinna, Julia Romanjuk, Victoria Ristikangas ja Minna Karhu (ei kuvassa)

Nuorten Suomenmestaruus joukkueessa 2007

Kyyhkynen, Ristikangas, Kankainen ja Hietapakka Suomen mestareita Elannon Iskun joukkueessa 2006

EM2007 nuorten joukkuekilpailun 19. sija



 

 

 

Hattimuumit

Jasmin Josefsson, Sonja Kokkonen (ei kuvassa), Meri Kontkanen, Hanna Khomyak, Iina Linna
Aino Purje (ei kuvassa), Victoria Ristikangas (ei kuvassa), Jouki Tikkanen

Valmentajat: Larisa Gryadunova, Anna Airaksinen

 

   


LASTEN JOUKKUEET

 

 

 

Vatit

Luokkanousujärjestelmän 3. luokassa

Elina Alanko,
Sanna-Liisa Järvelä Alma Smolander, Selma Smolander, Solja Säde  

 

Hattivatit

Luokkanousujärjestelmän 3. luokassa

Anna Hyvärinen, Jannika Jokinen, Diana Laumets, Ella Snellman, Aino Tuohimaa

 

Nipsut I

Valmentajat: Larisa Gryadinova, Anna Airaksinen
 

 

 

 

Nipsut II

Valmentajat: Larisa Gryadinova, Anna Airaksinen

 

 

Sivu päivitetty 06.12.2008
www.elannonisku.fi